OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 stycznia 2020

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy o pogłębienie jedności nie tylko pomiędzy różnymi wyznaniami chrześcijańskimi, ale również o jedność wewnątrz wspólnoty Kościoła; o pogłębienie jedności między różnymi wspólnotami kościelnymi, a także o jedność w rodzinach. Zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w najbliższą sobotę.

2.  W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:  

  - we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

  - w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa  i doktora Kościoła; 

  - w sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

3.  We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Niech żyjącym Pan Bóg błogosławi i darzy zdrowiem, a zmarłych niech przyjmie do radości w niebie. A naszym podziękowaniem niech będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św.
i serdeczna pamięć.

4.  Od 21 do 23 stycznia nasz bernardyński Prowincjał O. Teofil Czarniak przeprowadzi wizytację kanoniczną w naszym klasztorze. Zapraszamy do udziału we Mszy św. wizytacyjnej w najbliższy czwartek o g. 18.30.

5.  Za tydzień w całym Kościele, zgodnie z ustanowieniem przez papieża Franciszka, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. „(…)musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.  

6.  W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, o g. 13.30 odbędzie się w naszej świątyni Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Wstęp na koncert wolny. Szczegóły koncertu podane są na plakatach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7.  Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze Sanktuarium i Klasztor. Prosimy przyjąć wyrazy naszej najgłębszej wdzięczności, którą materializujemy w naszej codziennej modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo i przemożna opieka Maryi Matki Kościoła umacnia nas na drogach pojednania i wzajemnej miłości.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50