OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 stycznia 2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 stycznia 2020

1.   Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najśw. Sakramentu. A o g. 18.00 – Adoracja i Procesja Eucharystyczna.

2.   Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – jedno z najstarszych świąt liturgicznych.
W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kadzidła i kredy, która służy do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje prowadzone przez Bernardynów.

3.   W uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach polskich miast kolejny raz odbędą się uliczne jasełka. W Krakowie, po Mszy św. o g. 10.00 na Wawelu, wyruszy orszak Trzech Króli na Rynek Główny. Do udziału w tym wydarzeniu wszystkich serdecznie zapraszamy.

4.   Za tydzień  Święto Chrztu Pańskiego i oficjalne zakończenie Okresu Bożego Narodzenia. Kolędy, zgodnie z polską tradycją, możemy jeszcze śpiewać do 2 lutego tj. do Święta Ofiarowania Pańskiego.

5.   W przyszłą niedzielę 12 stycznia, po Mszy św. o g. 16.00 w naszej Auli
Św. Szymona (wejście od ul. Bernardyńskiej 2), Mistral Gospel Choir zaprasza na koncert kolęd pt. „Gore Gwiazda”, połączony z rozważaniem Słowa Bożego. Ten chór związany jest z naszym klasztorem od kilku lat. Prowadzony przez dyrygentkę Elżbietę Ekiert, łączy katolicką duchowość z muzyką gospel. Zachęcamy wszystkich do wspólnej celebracji Bożego Narodzenia poprzez uczestnictwo w koncercie!

6.   Dziękujemy każdemu, kto z życzliwością i zrozumieniem w jakikolwiek sposób włącza się w życie naszego kościoła i klasztoru. Dziękujemy
za zamawiane Msze święte, za darowizny, a także za wszelkie dobrowolne ofiary składane na tacę przez cały rok, gdyż one pozwalają nam utrzymać kościół i klasztor oraz ich otoczenie oraz prowadzić naszą działalność. Bóg zapłać za każde dobro. Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła
i klasztoru modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w każdą niedzielę
o g. 11.00.      

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50