OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  –  07 kwietnia 2019

1.    Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2.    Dziś odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa. Początek nabożeństwa o g. 20.30 przy Kościele Uniwersyteckim Świętej Anny. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

3.    We czwartek przypada Kwartalne Nabożeństwo za Zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy na Mszę świętą koncelebrowaną
o g. 18.30.

4.    Jak już informowaliśmy, dnia 7 listopada 2018 r. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził trwający od wieków kult bł. Michała Giedroycia, zakrystiana z kościoła
św. Marka Ewangelisty w Krakowie i tym samym potwierdził, że jest on błogosławionym Kościoła Katolickiego.

Dziękczynne uroczystości archidiecezjalne za beatyfikację Michała Giedroycia planowane są na dzień 8 czerwca 2019 r. w Bazylice Mariackiej.

Zapraszamy serdecznie w drugi piątek miesiąca, tj. 12 kwietnia do kościoła św. Marka przy ul. św. Marka 10 na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie.
W tym dniu zostaną uroczyście przekazane jego relikwie naszej wspólnocie Ojców Bernardynów, gdzie czczony jest św. Szymon z Lipnicy. Bardzo serdecznie prosimy Was wszystkich, z którymi się na co dzień spotykamy się i którym służymy,
o obecność na tej uroczystości. 

O g. 18.00 będzie można wysłuchać konferencji przybliżającej postać i duchowość Błogosławionego a o 18.30 podczas Eucharystii będziemy prosić Boga o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo.

5.    Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę Wielkiego Tygodnia.

6.    Przypominamy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się za tydzień w Niedzielę Palmową, a zakończą się w Wielki Czwartek. Poprowadzi je bernardyn o. Tytus Fułat OFM - doktor prawa kanonicznego, sędzia diecezjalny sądu metropolitalnego w Krakowie i wykładowca w WSD w Kalwarii. Porządek rekolekcji podany jest na tablicy przed kościołem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7.    Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym znajdującym się na środku kościoła będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.  Bóg zapłać za każdą ofiarę.

8.    W Wielkim Tygodniu w Sanktuarium Pasyjno–Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się odpust, któremu towarzyszy Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich do przeżycia tych dni w Polskiej Jerozolimie.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50