OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  –  31 marca 2019  1.    Dzisiaj o g. 17.45, zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Informujemy również, że Penitencjaria Apostolska specjalnie dla Kościoła w Polsce ustanowiła odpust zupełny za odprawienie Gorzkich Żali w kościele na terenie Polski. Można go uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu pod zwykłymi warunkami.

 

2.    Z racji I czwartku kwietnia bardzo prosimy o modlitwę w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

3.    W pierwszy piątek miesiąca, włączmy się  w modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o g. 18.00. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

 

4.    Pierwsza miesiąca zachęca nas do wzywania wstawiennictwa Niepokalanego Serca N.M.P. Zachęcamy jak zawsze do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5.    Za tydzień 7 kwietnia przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

6.    Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa w niedzielę 7 kwietnia. Początek nabożeństwa o g. 20.30 spod Kościoła Uniwersyteckiego Świętej Anny, a zakończenie pod Oknem Papieskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Autorem tegorocznych rozważań jest ks. bp Janusz Mastalski. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

 

7.    Dzisiaj po Mszach świętych - Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” kwestuje przed kościołem na pomoc dla 12-letniej Julki. Dziewczynka przeszła dwie operacje usunięcia guza mózgu oraz chemioterapię i radioterapię, co spowodowało utratę wzroku. Czeka ją dalsze dłuższe leczenie. Za wszelką pomoc Stowarzyszenie składa serdeczne Bóg zapłać.

 

8.    Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Organizatorzy przygotowali do wyboru kilka tras z Krakowa. Informacje i zapisy na stronie EDK  edk.org.pl

 

9.    Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Dobrodziejom, którzy wspierają modlitwą i ofiarą naszą kościół i klasztor. Taca inwestycyjna z zeszłej niedzieli wyniosła 2729 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Niech radość z nawrócenia naszego i bliźnich będzie nam towarzyszyć  
w czwartym tygodniu Wielkiego Postu.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50