OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 luty 2019

1.      Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu,  a o g. 18.00 – Adoracja i Procesja Eucharystyczna.            

2.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 

 - we wtorek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy oraz męczennicy. Po  Mszach świętych będziemy poświęcać chleb, sól i wodę;

- w środę wspomnienie Świętych męczenników japońskich: Piotra Chrzciciela – franciszkanina, Pawła Miki i Towarzyszy – tercjarzy franciszkańskich;

- w czwartek wspomnienie Św. Kolety, dziewicy, klaryski. Będzie to I czwartek miesiąca. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

3.     Dzisiaj po Mszach świętych kwestują pod chórem Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, działającego przy naszym Klasztorze. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dla osób biednych i chorych, którymi opiekuje się III Zakon  Św. Franciszka z Asyżu. Za każdy gest dobroci składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowania, Bóg zapłać!

Niech nowy tydzień będzie pełny Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej Niepokalanej
i św. Szymona z Lipnicy. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Ogłoszenie na Mszach św. o g. 12.00; 16.00 i 18.30

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorujących na gardło. Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec zwanych błażejkami i dotknięcie nimi naszych gardeł oraz obrzęd poświęcenia jabłek. Serdecznie zapraszamy wszystkich do tej modlitwy i błogosławieństwa!

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50