OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z tradycją biorącą początek od zarządzenia papieża Piusa XI, dzisiaj we wszystkich kościołach, po głównym nabożeństwie,  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem,  będzie odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu. W naszym sanktuarium nastąpi to po Mszy świętej o g. 12.00. Przypominamy, że za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Bardzo zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny, okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczniemy przygotowanie na kolejną rocznicę urodzin Jezusa Chrystusa. W sposób szczególny będziemy czuwać
i oczekiwać Pana z Matką Bożą podczas Mszy świętych Roratnich o g. 7.00, na które serdecznie zapraszamy codziennie z wyjątkiem niedziel. W miarę możliwości, prosimy przynosić ze sobą świece lub lampiony.
4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji
2. Światowego Dnia Ubogich. Za ofiarowane 2660 zł. w imieniu ubogich składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 
 - w poniedziałek wspomnienie Św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
 - we wtorek wspomnienie Św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;                                                                                             
 - w środę wspomnienie Św. Jakuba z Marchii, prezbitera;
 - we czwartek święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego i rocznica zatwierdzenia reguły franciszkańskiej. W tym dniu w czasie Mszy świętej o g. 7.00 rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;
  - w piątek święto Św. Andrzeja, Apostoła.

Wszystkim wiernym nawiedzającym Sanktuarium św. Szymona z Lipnicy życzymy na ten ostatni tydzień roku liturgicznego wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Niepokalanej i wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego!
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50