OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018 UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018 UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ

1.      Dzisiaj obchodzimy uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej i dziękujemy  Panu Bogu za przedziwną pomoc i obronę, jaką dał naszemu narodowi w osobie Najświętszej Maryi Panny w znaku Jasnogórskiej Ikony.

 

2.     Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Moniki;

– we wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

– w piątek ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności;

– a w sobotę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Ta sobota jest też pierwszą w miesiącu wrześniu. Zachęcamy do nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Poprzez to nabożeństwo możemy przyczynić się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych. Bardzo zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecajmy Bogu wszystkich poległych zmarłych.

3.     Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie w naszym klasztorze w czasie kwesty inwestycyjnej, w której zostało zebrane 1060 zł.

 

4.     W przyszłą niedzielę 2 września młodzież będzie kwestować przed kościołem na zebranie środków finansowych na wyjazd na Światowe Dni Młodych w Panamie
w przyszłym roku.

Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej Królowej Polski na każdy dzień nowego tygodnia. Pan niech Was obdarzy pokojem.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50