OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA    -   12 sierpnia 2018

1.       W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
     w poniedziałek  święto Matki Bożej Kalwaryjskiej;
        we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
      w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we  Mszy    św. i porządek Mszy świętych w kościele jest niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy poświęcać kwiaty, zioła i owoce. Jest to jednocześnie uroczyste wspomnienie Bitwy Warszawskiej w roku 1920, która przeszła do historii pod nazwą Cudu nad Wisłą. W tym dniu dziękujemy Matce Bożej za to, że uratowała Warszawę i Polskę przed najazdem bolszewików.
     w czwartek wspomnienie św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
     w piątek święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji     krakowskiej.
2.    Nasz kościół bierze udział w wydarzeniu Nocy Cracovia Sacra 2018. Z tej racji zapraszamy w najbliższą środę 15 sierpnia na g. 19.30 na koncert „Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne wielkich mistrzów” Wykonawcy: Nina Nowak (śpiew), Krzysztof Hotloś (organy). W programie m.in. G. F. Haendel, M. Karłowicz, F. Schubert,
    C. Franck, J. Newton, J. Caccini, T. Albinoni, C. Gabarain. wstęp jest bezpłatny.
3. W najbliższy, trzeci czwartek miesiąca będziemy się modlić w naszej świątyni
    w intencji Ojczyzny w ramach Jubileuszowej Nowenny przed 100- leciem odzyskania przez  Polskę   niepodległości. Różaniec o g. 18.00, i Msza św. koncelebrowana
    w intencji Ojczyzny o g. 18.30.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych kwesta inwestycyjna na pokrycie kosztów prowadzonych prac remontowo – konserwatorskich w naszym klasztorze.

        Życzymy błogosławionej niedzieli, opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej i świętych patronów dla solenizantów nowego tygodnia a w codziennej pracy i wakacyjnym wypoczynku niech Wam towarzyszy opieka Bożej Opatrzności.
Pan niech Was obdarzy pokojem.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50