OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 
w czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
w piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra
i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Ta uroczystość jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także solidarnej modlitwy za Niego. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
2.   Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość odpustowa naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.
3. W sobotę, 30 czerwca zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę zakończymy procesją. Przypominamy, że miesiąc lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
4.  Składamy serdecznie Bóg zapłać za wsparcie duchowe i materialne naszego klasztoru i kościoła. Dzisiaj kwestujemy na sfinansowanie II etapu prac renowacyjnych wirydarza. Za życzliwość i pomoc składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i obiecujemy codzienną pamięć przed Bogiem.
5.   Rozpoczęły się już wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia wiary, a także odkrywaniem Boga w pięknie otaczającej nas przyrody. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego czasu wypoczynku w jedności z Panem Bogiem.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej i św. Szymona z Lipnicy. Pan niech Was obdarzy pokojem!

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50