I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18 lutego 2018 r.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018 r.

1. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia w czwartek przypada Święto Katedry św.   Piotra, Apostoła.

2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, w którym otwieramy się na łaski wysłużone przez Jezusa  Cierpiącego i Ukrzyżowanego. Aby z nich w pełni skorzystać zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

   Droga Krzyżowa: w piątki o godz. 18.00,

   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w niedziele o godz. 17.45.

   Kazania pasyjne wygłosi o. Tytus Fułat.

   Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również

   za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie nabożeństw zostaną podane do ucałowania relikwie Krzyża Świętego.

3. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Trwajmy w podjętych postanowieniach wielkopostnych.

4. Już teraz informujemy, że w naszym Sanktuarium tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową 25 marca. Będzie im przewodniczył nasz współbrat o. Azariasz Hess. Zachęcamy do zarezerwowania odpowiedniego czasu na udział w rekolekcjach.

5. Ojciec Hadrian, dyrektor Dzieł Bernardyńskich Opus Bonum, który w ostatnią niedzielę głosił kazania, dziś dziękuje za ofiary w wysokości 2620 zł jakimi wsparliście nasze dzieła bernardyńskie. Bóg zapłać.

6. Dzisiaj kwestujemy na kontynuację prac renowacyjnych zabytkowego wirydarza klasztornego. Za życzliwość i pomoc wszystkim Ofiarodawcom serdeczne dziękujemy i jak zwykle, zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo

                        św. Szymona z Lipnicy.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50